software: Emailing List Pro 3.01

notka: opisywany program jest również jednym z najlepszych do samodzielnej wysyłki reklam (komercyjny mailing).

Krytycznym punktem każdego newslettera (e-zina) jest zbudowanie WIĘZI Z KLIENTEM. Niezmiernie ważne jest, aby subskrybent czuł się kimś ważnym dla Ciebie, aby miał wrażenie, że każdy numer jest przygotowywany właśnie dla niego.

Niemożliwe do wykonania?


Chociaż doprowadzenie do takiej sytuacji wydaje się bardzo trudne, w rzeczywistości kilka sztuczek skutecznie załatwi sprawę.

Oto i one:


  • Nie wolno umieszczać w polu “DO” listu wszystkich adresów subskrybentów na raz. Takie praktyki drastycznie obniżają poważanie o Twojej działalności. Listy muszą być wysyłane indywidualnie do każdego odbiorcy.
  • W liście musi znajdować się BEZPOŚREDNI zwrot do adresata. Np.

    Cześć [imię],


    Chciałbym Cię powiadomić…..

Ww. sztuczki sprawią, że każdy z subskrybentów będzie czuł się “specjalnie”, a Twój newsletter (e-zin) zyska na wartości, pozyskasz też nowych prenumeratorów (zadowolony klient nie omieszka wspomnieć o nim znajomym).

Jak to zrobić?


LISTY MAILINGOWE!!

Są to szczególne bazy danych zawierające spis adresów e-mail z przyporządkowanymi im imionami wszystkich Twoich subskrybentów.

Za każdym razem, gdy masz zamiar wysłać następny numer newslettera czy e-zina, otwierasz listę swoich subskrybentów, następnie definiujesz treść listu (tu następnego numeru) i włączasz rozsyłanie.

Program automatycznie wysyła list indywidualnie każdemu subskrybentowi! Jeśli zostały wcześniej zdefiniowanie, do treści listu dodawane są odpowiednie imiona czy adresy e-mail.

Indywidualne części listu (np. imię adresata) są wpisywane przez program na miejsce zdefiniowanego skryptu.

Ja na przykład mogę napisać w treści podstawowej listu tak:

Cześć {imię}

A ty otrzymujesz:

Cześć Piotr

Przykład software-u


Wcześniej do rozsyłania mojego newslettera używałem MaxE-Mail (polski freeware), ale on nie potrafił wysyłać listów personalizowanych. Dlatego przesiadłem się na program EMailing List Pro 2.

Ten program jest idealny dla każdego newslettera (e-zina) dopóki lista subskrybentów nie stanie się tak duża, że rozesłanie następnego numeru będzie trwało dobę:)

Wprowadzanie/ kasowanie wpisów jest tak łatwe i szybkie, że dziecko by to zrobiło. Dodatkowo nie musisz martwić się o duplikaty – Emailing List automatycznie je usunie.

Pełna automatyka


Zaoszczędzisz mnóstwo czasu, jeśli pozwolisz programowi samemu odbierać listy z subskrypcją i rezygnacją i automatycznie dodawać/ usuwać wpisy.

Jeśli musisz gdzieś wyjechać, a nie chcesz opóźniać pokazania się nowego numeru, możesz ustawić konkretną datę i godzinę rozpoczęcia pracy, a Emailing List Pro automatycznie roześle listy.

Ułatwiona praca


Możliwe jest wyszukiwanie konkretnych wpisów według imion, nazwisk czy adresu e-mail. Jest to jednak funkcja dosyć prymitywna, ponieważ zamiast wyświetlać wszystkie trafienia (tak jak Szukaj Plik w Windowsie), zaznaczane jest pierwsze trafienie (tak jak w edytorach tekstowych).

Ważne funkcje


Nie ma problemu z importowaniem i wyłuskiwaniem adresów e-mail z plików najróżniejszych tekstowych. Możliwe jest również importowanie treści listu.

Bardzo przydatną funkcją jest wysyłanie listów w formacie HTML. Nie dość, że kod można importować, to program ma możliwość wysyłania wiadomości w formacie tekstowym i HTML w jednym liście!!

Na zakończenie


Szczerze polecam ten program wszystkim, którzy poważnie traktują swojego newslettera czy e-zina. Program jest warty tych 15$ – zwrócą się błyskawicznie.

Emailing List Pro 3.01
platforma: Windows 9x
typ: SHAREWARE
strona domowa: http://petor.lab6.com/programs/emlpro/
download: http://petor.lab6.com/programs/emlpro/emlpro.exe

Categories