Najlepsze pomysły na wykorzystanie wielokrotnego autorespondera: obsługa zamówień

Po 2,5 roku sprzedawania w Internecie wiem jedno – ludzie po złożeniu zamówienia bardzo często zapominają za nie zapłacić – chyba, że wybrali płatność przy odbiorze. Jeden mail z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia nie wystarczy.

Ponadto mimo zamówienia, wielu klientów nie jest do końca przekonanych do zakupu. Wystarczy aby pochwalili się komuś z rodziny i prawie na pewno straciliśmy klienta.

W związku z tym wdrożyłem w moim e-biznesie automatyczny system przypominający o opłaceniu zamówienia oraz wysyłający dodatkowe informacje o produkcie, które pozwalają klientom skutecznie obronić swoją decyzję przed rodziną i znajomymi. Oczywiście system ten oparty jest o wielokrotny autoresponder.

W rezultacie obsługa zamówień ograniczyła się do niezbędnego miniumum. Listy od klientów, którzy mają problem z opłaceniem zamówienia lub mają jakieś wątpliwości należą do rzadkości.

Może Ci się wydawać, że automatyzacja obsługi klienta wpędzi Cię w kłopoty i w rezultacie zarobisz na etykietkę firmy z fatalną obsługą klienta. Nic bardziej mylnego. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że większość klientów ma banalne problemy wynikające z nieczytania lub niedokładnego czytania instrukcji. Problemy te znikają, jeśli dostarczysz im potrzebnych informacji pod nos.

Minimalizując obsługę banalnych problemów możesz poświęcić więcej czasu na klientów z poważnymi problemami i tym samym zasłużyć na miano firmy z doskonałą obsługą klienta.

FreeBot.pl dzięki opcji dodawania subskrybentów metodą GET (poprzez odwołanie www) pozwala zintegrować wielokrotny autoresponder z większością systemów sklepów internetowych i innych systemów e-commerce. Wystarczy, że w tracie przyjmowania zamówienia skrypt wywoła specjalny adres www, aby klient został dodany na listę autorespondera obsługującego zamówienia. Metoda GET jest dokładnie opisana w panelu FreeBot.pl

Jeśli sprzedajesz drogie produkty niewielkiej liczbie klientów, możesz po prostu dodawać klientów do listy ręcznie w panelu. Nie będziesz potrzebował nawet strony www.

Categories