Najlepsze pomysły na wykorzystanie wielokrotnego autorespondera: kurs e-mailowy

Kurs e-mailowy

To było pierwsze zastosowanie mojego wielokrotnego autorespondera. W 2003 roku stworzyłem dwa kursy e-mailowe.

Wszystko, co musisz wiedzieć o wyszukiwarkach
w intensynwym, 8 dniowym kursie e-mailowym.
http://wyszukiwarki.cneb.pl/
Jak Napisać Biznes Plan?
http://biznesplan.cneb.pl/

Oba kursy składały się z około 10 maili wysyłanych dzień po dniu. W każdym umieściłem 1 lekcję kursu.

Kurs o wyszukiwarkach stworzyłem z napisanej wcześniej serii artykułów o działaniu wyszukiwarek. Licząc całą pracę włożoną w ten kurs – łącznie z czasem poświęconym na napisanie kursu i późniejsze aktualizacjie – kosztował mnie on około tygodnia ciągłej pracy.

Kurs “Jak Napisać Biznes Plan?” stworzyłem w porozumieniu z firmą, która produkuje program do tworzenia biznesplanów. Pracownicy tej firmy przygotowali wcześniej serię artykułów, które wynajęty przeze mnie tłumacz przełożył na język polski. Od czasu powstania kursu w 2003 roku raz poprawiłem nieco jego układ. Calkowity koszt powstania tego kursu to 3 dni pracy i 150 złotych dla tłumacza.

Przez ponad dwa lata przez te dwa kursy przewinęło się ponad 50 tysięcy osób. Wielu z nich tworzy obecnie moją blisko 40 tysięczną bazę adresową. Część z nich zostało moimi klientami. Wielu jeszcze zostanie. Cały czas kursy te ściągają nowych czytelników na moje listy adresowe. Cały czas zbierają one pochlebne opinie czytelników i generują mi zyski. Nieźle, jak na 10 dni pracy i 150 złotych dla tłumacza.

A to wszystko dzieje się w pełni automatycznie.

FreeBot.pl pozwala z łatwością stworzyć taki kurs e-mailowy. Potrzeba tylko pomysłu i treści, którą bardzo łatwo stworzyć lub zdobyć – np. tłumacząc artykuły z serwisu www.ezinearticles.com – UWAGA: sam serwis nie pozwala na tłumaczenie artykułów, więc będziesz musiał kontaktować się z autorami.

Categories