prasa całkowicie cyfrowa

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-10-07 21:28:15:

Cyfrowa przyszłość prasy
http://4d.pl/show.php?id=1433

Prawie 90% europejskich wydawców prasy wierzy, że do 2010 r. cyfrowa prasa stanie się rynkową rzeczywistością.

Choć dla większości wydawców publikacje cyfrowe to odległa przyszłość, jednak niemal wszyscy są zgodni, że digitalizacja jest nieunikniona. Można jednak zauważyć ogromne rozbieżności w opiniach, kiedy nastąpi rewolucja w prasie – ankietowani podawali daty od dnia dzisiejszego począwszy a kończąc na roku… 2225 r.

Równocześnie poinformowano, że w stolicy Macedonii – Skopje – otwarto dwa elektroniczne kioski. Stacjonujący tam amerykańscy żołnierze mogą czytać w nich – korzystając z sieci dystrybucji satelitarnej PEPC – codzienne wydania swoich ulubionych gazet, prezentowane na ekranach tabletów.

Chciałbym się jakoś mądrze wypowiedzieć na temat tego newsa, ale jakoś nic nie przychodzi mi do głowy… może jedynie fakt, że cyfrowa prasa jest już “rynkową rzeczywistością”.

Dopiero co Amerykanie podniecili cały świat informacją o tym, że “Niemal 700 mln dol. wydali w ubiegłym roku internauci w USA, płacąc za dostęp do treści – czyli za tzw. zawartość – rozmaitych serwisów internetowych.”

źródło: http://www.mediarun.pl/news.php?news_id=2759
komentarze: http://forum.cneb.pl/viewtopic.php?p=1534#1534

Do kontentu (treści) objętych tymi badaniami należała również cyfrowa prasa… której spodziewać się nam dopiero w 2225 roku.

Ale cały ten post nie miałby większego sensu, gdybym nie podsumował go stwierdzeniem pewnego, istotnego dla zainteresowanych faktu:

Firmy analityczne przewidują, media się tym podniecają, a obok tego wszystkiego, spokojnie bo inteligentnie robią swoje SIX-FIGURE-INCOME (roczny dochód kilkuset tysięcy USD) e-biznesy oparte na wydawaniu prasy cyfrowej znane tylko we własnych niszach osobistości internetu. Coraz częściej dołączają do nich najwięksi śledzeni na bieżąco przez http://www.TheEndOfFree.com.

PS. normalnie pisałbym “ekscytują”, ale pozwoliłem sobie na prosty język.

Czytaj na Forum Merytorium.pl

Categories