Personalizacja

FreeBot.pl pozwala personalizować mailingi na podstawowym i zaawansowanym poziomie.

Podstawowa personalizacja polega na wysyłaniu do każdego subskrybenta indywidualnych e-maili z jego adresem i ew. imieniem i nazwiskiem w polu DO (Odbiorcy). Podstawowa personalizacja jest procesem automatycznym, na który nie masz wpływu.

Podstawowa personalizacja to niezbędne minimum profesjonalnego systemu do masowego wysyłania e-maili, jakim jest FreeBot.pl

Zaawansowana personalizacja daje Ci możliwość wstawienia dynamicznych danych do tematu i treści wysyłanych e-maili. Stosowanie zaawansowanej personalizacji jest bardzo zalecane ze względu na zwiększenie zaufania subskrybentów do wysyłającego.

FreeBot.pl pozwala Ci wstawić następujące dane do e-maili:

 • {EMAIL} – flaga ta zostaje zastąpiona faktycznym adresem e-mail odbiorcy e-maila.
 • {IMIE} – flaga ta zostaje zastąpiona imieniem odbiorcy e-maila. Jeśli w bazie danych nie znajduje się imię odbiorcy, system wstawi w to miejsce alternatywny zwrot.
 • {IMIE_W} – flaga ta zostaje zastąpiona imieniem odbiorcy e-maila w przypadku wołacza. Wołacz jest automatycznie generowany na podstawie imienia odbiorcy. Jeśli w bazie danych nie znajduje się imię odbiorcy, system wstawi w to miejsce alternatywny zwrot zamieniony na wołacz.
 • {NAZWISKO} – flaga ta zostaje zastąpiona nazwiskiem odbiorcy e-maila. Jeśli w bazie danych nie znajduje się nazwisko odbiorcy, system usunie tę flagę.
 • {ADRES_IP} – flaga ta zostaje zastąpiona adresem IP, z którego odbiorca potwierdził zgode na wpisanie go na listę Twojego autorespondera. Jeśli chcesz w mailu upenić klienta, że masz jego zgodę na wysyłanie maili, możesz podać ten adres IP – to Cię dodatkowo uwiarygodni. Jeśli w bazie danych nie znajduje się nazwisko odbiorcy, system wstawi w to miejsce wyrażenie: brak danych.
 • {DATA} – flaga ta zostaje zastąpiona aktualną w momencie wysyłki datą w formacie 2011-09-13.
 • {GODZINA} – flaga ta zostaje zastąpiona aktualną w momencie wysyłki godziną w formacie 12:15.
 • {MD5:ciąg_znaków} – Z ciąg_znaków będzie utworzyny skrót MD5. Ciąg_znaków może być dowolnym zestawem znaków a-z, A-Z, 0-9 oraz @ . _ -. Możliwe jest też umieszczenie w ciągu_znaków innych flag personalizacyjnych. Np. {MD5:{EMAIL}xyz} utworzy skrót MD5 z adresu e-mail subskrybenta oraz znaków “xyz”. Flaga ta jest szczególnie przydatna w tworzeniu linków, które mają w bezpieczny sposób komunikować się z innymi stronami www i autoryzować subskrybenta – np. link z parametrami: ?email={EMAIL}&klucz={MD5:{EMAIL}xyz} pozwoli nam na stronie docelowej sprawdzić, że ktoś nie podszywa się pod subskrybenta.
 • {M_IMIE} – flaga ta zostaje zastąpiona Twoim imieniem.
 • {M_NAZWISKO} – flaga ta zostaje zastąpiona Twoim nazwiskiem.
 • {M_FIRMA} – flaga ta zostaje zastąpiona nazwą Twojej firmy. Jeśli w bazie danych nie znajduje się nazwa Twojej firmy, system usunie tę flagę.
 • {M_ULICA} – flaga ta zostaje zastąpiona nazwą ulicą i numerem domu, które podasz w ustawieniach. Jeśli w bazie danych nie znajdują się te dane, system usunie tę flagę.
 • {M_KOD} – flaga ta zostaje zastąpiona kodem pocztowym, który podasz w ustawieniach. Jeśli w bazie danych nie znajduje się kod pocztowy, system usunie tę flagę.
 • {M_MIASTO} – flaga ta zostaje zastąpiona nazwą miasta, którą podasz w ustawieniach. Jeśli w bazie danych nie znajduje się nazwa miasta, system usunie tę flagę.
 • {M_PANSTWO} – flaga ta zostaje zastąpiona nazwą państwa, która podasz w ustawieniach. Jeśli w bazie danych nie znajduje się nazwa państwa, system usunie tę flagę.
 • {M_NIP} – flaga ta zostaje zastąpiona NIPem, który podasz w ustawieniach. Jeśli w bazie danych nie znajduje się NIP, system usunie tę flagę.
 • {POLE_1} – Nie masz uaktywnionej opcji dodatkowych pól. Oznacza to, że zapisane w danych subskrybentów dodatkowe pole_1 nie zostanie wstawione do treści wiadomości.Opcja “pola dodatkowe” zarezerwowana jest dla abonentów serwisu CzasNaE-Biznes.Aby aktywować opcję “pola dodatkowe” i inne opcje zarezerwowane dla abonentów CzasNaE-Biznes, zaloguj się w swoim profilu na www.cneb.pl/profil.php i kliknij “Uaktywnij zaawansowane funkcje FreeBot.pl“Flaga ta zostanie zastąpiona w treści lub temacie wiadomości zawartością dodatkowego pola pole_1 podanego w danych subskrybetna. Jeśli pole_1 jest puste, flaga ta zostanie usunięta.

  pole_1 może zawierać dowolny tekst nie dłuższy niż 255 znaków. Może to być np. numer telefonu, FAXu, hasło lub inna informacja podana przez subskrybenta. W tym celu można w formularzu w metodzie POST dodać:

  <INPUT type=”text” name=”pole_1″>

  Może to być również informacja zdefiniowana przez nas, np:

  <INPUT type=”hidden” name=”pole_1″ value=”Jakaś informacja”>

  W metodzie GET wystarczy do odwołania www dodać zmienną:

  &pole_1=Jakaś_informacja

 • {POLE_2}, {POLE_3}, {POLE_4}, {POLE_5} – jw., analogicznie.
 • {LINK_1}– Nie masz uaktywnionej opcji śledzenia linków. Flaga ta zostanie zastąpiona w treści (temacie nie) wiadomości linkiem, o ile go zdefiniowano tworząc wiadomość/mailing.Link nie może być dłuższy niż 255 znaków. W treści linku można umieszczać powyższe flagi personalizujące, np. http://www.netcoaching.pl/?imie={IMIE}Liczba kliknięć zostanie wyświetlona pod danymi danej wiadomości/mailingu na liście. System zlicza tylko 1 kliknięcie każdego subskrybenta, nawet jeśli jedna osoba kliknęła wielokrotnie.
 • {LINK_2}, {LINK_3} – jw., analogicznie.
 • {P:opcja dla Panów/Opcja dla Pań}– Nie masz uaktywnionej opcji odniany przez płeć.Flaga zostanie zastąpiona jedną z opcji po dwukropku, tj. jeżeli subskrybent jest mężczyzną to będzie wyświetlana opcja pierwsza, a jeśli kobietą to druga.Przykład : {P:samochody/kosmetyki} – w przypadku panów wstawiony zostanie łancuch ‘samochody’ a pań ‘kosmetyki’Płeć subskrybenta jest ustalana na podstawie końcówki imienia w momencie zapisu na listę według zasad gramatyki polskiej.

Tagi te możesz stosować w treści e-mail’a, temacie, nagłówkach i stopkach.

Przykład:

Witaj {IMIE_W},

Dziękuję Ci za zapisanie się na mój kurs mailowy.
Informacja o tym, że Twoje zainteresowania to {POLE_1},
ucieszyła mnie bardzo, gdyż mamy bardzo podobne zainteresowania.

W ciągu kolejnych dni prześlę Ci pierwszą lekcję wraz z zadaniami.
Od czasu do czasu otrzymasz dodatkową bonusową lekcję poświęconą
naszemu wspólnemu hobby.

Pozdrawiam serdecznie{M_IMIE} {M_NAZWISKO},
{M_FIRMA}

W ramach personalizacji można również do mailig’u załączać śledzenie linków – więcej na ten temat jest w zakładce dodaj mailing i dodaj wiadomość pod treścią. Oczywiście możesz zapytać Po co ? Przecież samemu możesz wpisać link. Rzecz w tym, że wpisując link za pomocą tagu możemy podać ci statystyki kliknięć w poszczególne linki. System zlicza tylko 1 kliknięcie każdego subskrybenta, nawet jeśli jedna osoba kliknęła wielokrotnie Definicja linku może mieć do 255 znaków irównież możesz użyć w niej innych tagów personalizujących,

np. http://www.netcoaching.pl/?imie={IMIE}

Linków nie można umieszczać w temacie.